PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109803}
6,5 4 470
ocen
6,5 10 1 4470
4,4 5
ocen krytyków
Tulipany
powrót do forum filmu Tulipany

Bo to jest tak, że jeśli jesteśmy akurat wyciszeni lub czujemy taką potrzebę, to taki (ten) film
jest łaską losu. Zetknięcie z nim jest jak pierwszy łyk zimnego piwa na mocnego kaca. Kto
wie o czym piszę - ten czuje. Jeśli jednak na dany moment życia nie ma w nas akurat potrzeby empatii to może
wydać się miałki i nieciekawy. Ja na szczęście dla siebie, spotkałem go na swej drodze
w chwili potrzeby. Wydał się więc mi genialny w swej prostocie przekazu, braku wrzasku,
nasycony przepiękną muzyką. I tak mi zostało od lat siedmiu. W pewnym momencie nie było
(oprócz cwaniaków na Allegro za 150 PLN !!) możliwości kupna ścieżki dźwiękowej do niego. Na
szczęście kobieta się postarała i zdobyła mi w prezencie (dotłoczyli albo co). Miód na serce.
Jedno mnie boli - że nie zapracowałem w życiu na takich kumpli, jak ci, tutaj pokazani. 10/10

użytkownik usunięty
ptosiek

świetny komentarz, milem dokładnie tak samo. pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
ptosiek

Staram się jakoś skomentować Twoją wypowiedź, ale jak coś już napiszę to zaraz kasuję. Może zacznę od tego, że spodobał mi się Twój komentarz do filmu. Ja mam co chwilę inne odczucia. Z reguły lubię, gdy film trzyma napięciu, ale czasem człowiek zdaje sobie sprawę, że jak już nadchodzi ta chwila, gdy pojawiają się napisy końcowe - to w sumie nic z tego filmu nie wyniósł. Pustka. Tutaj natomiast oglądałam sobie go powoli, robiłam przerwy na herbatę, czasem ziewnęłam, ale z czasem zaczynałam się z tym filmem jakoś "zaprzyjaźniać". Nie musiałam skupiać się na jednym, jedynym wątku. Usłyszałam wiele ciekawych myśli. Szczególnie podoba mi się rozmowa ojca z synem na szpitalnym korytarzu: samotność. Pięknie ukazana jest przyjaźń, której w pewien sposób bohaterom zazdroszczę. Nasunęło się wiele refleksji. Oczyściło się umysł z kilku cięższych chwil. Miło patrzyło się na aktorów starszego pokolenia. Natomiast rola Ostrowskiej nie przypadła mi do gustu, trochę raziła mnie po oczach, nie wiem, jakąś.. sztucznością? Ciężko mi stwierdzić. Nie czułam tej więzi między nią a Chyrą, i nad tym chyba najbardziej ubolewam.



ocenił(a) film na 10
monikabindas

"Tulipany" jest jak przyjaźń z tego filmu. Gdy ją spotkasz nawet po latach, ponownie, wszystko wraca w ułamku sekundy.
Nie zestarzeje się, nie straci na znaczeniu i wymowie. Niesie wartości uniwersalne.
Ja akurat - mam nim głowę od środka - wytapetowaną. Jest dokoła mnie i bardzo bym chciał by mi ten stan pozostał.
I dziękuję za ciepłe słowo.

ocenił(a) film na 9
monikabindas

A mnie ujęła relacja Dzieciaka i Oli ciepłem, subtelnością i naturalnością. Moim zdaniem aktorzy wspaniale zagrali parę. W ogóle cały film jest przepiękny - ze względu na tematykę, podkład muzyczny, warstwę wizualną i oczywiście - aktorstwo.

ocenił(a) film na 9
ptosiek

ja po wyjściu z kina pamiętam udałam się do empiku (tak tak były czasy że empik miał muzykę filmową) i kupiłam 2 płyty na zapas że jak jedną zjadę to będę miała drugą, tak się właśnie obawiałam że jak się nakład skończy do kiłka mogiłka :) film wielbię, mam go widziałam wielokrotnie szkoda że ma tu tak niską ocenę ja go wyceniam na 9 i dodałam do ulubionych

ocenił(a) film na 10
rutkowskatrzaska

Bloom jeździ z koncertem na którym gra m.in. "Tulipany" i "WCK". Byliśmy w tym roku w lutym. 75 minut, w teatrze, można zamknąć oczy i lecisz w dal - wszędzie, dokąd chcesz, z kim chcesz i czym chcesz... :)).

ocenił(a) film na 9
ptosiek

jedna z takich płyt które od lat mam w samochodzie i nigdy się nie nudzi w trasy cudowne przeżycie :)

ocenił(a) film na 10
rutkowskatrzaska

No to ciekawą kobietą być musisz...

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 10
ptosiek

Zgadza się wszystko co piszecie. Wspaniały film, wspaniała muzyka, świetni aktorzy. A jak się go obejrzy z zaskoczenia (jak ja) tym lepiej się robi po seansie.

ocenił(a) film na 4
ptosiek

Zgadzam się również, widać, że poważnie przeżywałeś ten film, bo czyta się ciebie bardzo przyjemnie.

ocenił(a) film na 10
ptosiek

Pełna zgoda. I jeszcze to Twoje ostatnie zdanie panie Ptośku ... pełna zgoda

ocenił(a) film na 10
ptosiek

Tak, tak, tak...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones